saglam-somine

23 Eki

İSTANBUL DA ŞÖMİNE YAPTIRMAK DOĞRUMU?

İstanbul şömine yaptırmak için güzel ve estetik bir şehir. Şömine yaptırmak isteyenler için birçok seçenek ve imkan mevcut. Türkiye’ de en çok şömine firmasının bulunduğu şehir elbette İstanbul.  Aslında İstanbul’ da son dönemlerdeki yapılaşmada doğal ve odun yakıtı kullanan şömine modellerine pek yer yok. Çünkü inşaat firmaları doğalgaz imkanı olması nedeniyle şömine bacası yapmıyorlar.

saglam-somine

21 Eki

ŞÖMİNE SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Şömine seçerken nelere dikkat etmeliyim sorusu konusunda internet ortamında güzel bir yazı bulamamış olabilirsiniz. İnsanlar bir şömine mağazasına girdiklerinde karşılarına birbirinden güzel ve farklı modellerde şömine çeşitleri ile karşılaşıyorlar. Şöminelerin cazibesi aklınızı başınızdan alırken unutmamanız gereken tek şey. Bu şöminenin evinize uygun olup olmadığı.

saglam-somine

19 Eki

ELEKTRİKLİ ŞÖMİNE KULLANMAK DOĞRUMUDUR?

Amaç ısınmak ve bunu da estetik içerisinde sağlamak ise hala en iyi ısı kaynağı odunlu şömine modelidir. Bu şömine modelinin iki dezantajı var. Birincisi odunun artık metropol şehirlerinde bulmanın zorluğu ikincisi ise odun yanması sonrası ortaya çıkan külün temizlenmesi. Bu iki husus metropollerde yaşayan insanların odunlu şömineden uzaklaşmasına neden olmaktadır.